TrueFeedBack Blog

  • January 27, 2020

Merhabalar,
Geçtiğimiz günlerde uygulamamız kullanıcılarına en beğendikleri lideri sormuştuk. Bu TrueFeedBack olarak yaptığımız bu anketin sonuçlarını okuyucularımız ile paylaşacağız. Buna ek olarak da, bu anket sonuçlarımızı bir önceki anketimiz olan siyasi parti anketimizle birleştireceğiz. Ortaya çıkan ilginç sonuçları da okuyucularımızla paylaşmak istedik.

İlk olarak, 500 TrueFeedBack kullancısının katıldığı ve “En beğendiğiniz lider hangisidir?” sorusuna verdikleri cevapları pasta grafiğinde özetledik.

En beğenilen lider anketi

En beğenilen lider olarak ön plana Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan çıkmakta. Onun arkasından da İstanbul ve Ankara Belediye başkanları gelmekte. Grafiğin çok karmaşık olmaması adına bütün isimleri yazmadık. Sıralı tam listeyi ise aşağıda paylaşıyoruz.

 Yüzde
Recep Tayyip ERDOĞAN35,1%
Ekrem İMAMOĞLU20,1%
Mansur YAVAŞ19,3%
Selahattin DEMİRTAŞ5,2%
Ali BABACAN4,5%
Meral AKŞENER4,2%
Devlet BAHÇELİ3,7%
Ahmet DAVUTOĞLU2,8%
Kemal KILIÇDAROĞLU1,8%
Tunç SOYER1,6%
Temel KARAMOLLAOĞLU1,6%

Bu bilgileri aldıktan sonra TrueFeedBack olarak yaptığımız bir önceki anket sonuçlarını bu anket sonuçlarımız ile birleştirmek istedik. Uygulamamızda ileride daha çok yapacağımız bu tarz veri karşılaştırmalarının ilkinin sonucunu da bu vesileyle herkesle paylaşmak istiyoruz.

Bu verileri incelediğimizde, en beğenilen lider olan Cumhurbaşkanımıza oy veren kullanıcıların, bir önceki seçim anketinde oy vermeyi düşündükleri partiler aşağıdaki grafikte görülebilir.

İkinci en beğenilen lider olan Ekrem İMAMOĞLU’na oy verenlerin seçim anketinde desteklediği partiler ise aşağıdaki gibi.

Mansur YAVAŞ’ı beğenenler ise ilk iki sıraya göre çok daha çeşitli görünmekte.

En kısıtlı kitleden destek gören isim olarak ise listemizde Selahattin DEMİRTAŞ görünüyor.

Meral AKŞENER’i destekleyenleri de aşağıdan görebilirsiniz.

Ali BABACAN da farklı kitlelerden destek bulmuş gibi görünüyor.

TrueFeedBack olarak anket sonuçlarımızda bulduğumuz ilginç ve değişik bilgileri siz takipçilerimizle paylaşmaya devam edeceğiz.

Uygulamamızı indirerek siz de fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.